Poškozený sedací nerv a terapeutická kombinace

Editor: | 5 února 2020

oškozený sedací nerv a terapeutická kombinace plavání s pulzní magnetoterapií na zvířecím modelu. V roce 2014 tým E. Kavlaka prováděl klinickou studii právě tímto způsobem terapie a porovnával ji s kontrolní skupinou. 

Vzhledem k úporným bolestem, které ischias provází, posuzovala nedávná studie i možnost posílit terapeutický efekt nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie o další rehabilitační metodu.

Kombinovaný účinek pulzního magnetického pole o frekvenci 2 Hz a výkonu 0,3 mT (hodinu denně, 5 dní po 4 týdny) a terapeutického plavání na poškozený sedací nerv byl porovnán s kontrolní skupinou.

Na základě výsledků bylo zjištěno, že právě u skupiny, která kombinovala pulzní magnetickou terapii s plaváním po dobu čtyř týdnů, přispěl tento kombinovaný způsob léčby pozitivně k regeneraci nervu hned po prvním týdnu a zároveň po celou dobu léčby byla regenerace poškozeného sedacího nervu výrazně posilována. Pro úplnou regeneraci však čtyři týdny nebyly dostatečné, doporučuje se tedy pokračovat v léčbě.

Zdroj: Kavlak, E. et al. (2014) Effects of pulsed electromagnetic field and swimming exercise on rats with experimental sciatic nerve injury. Journal of Physical Therapy Science. [Online] 26 (9), 1355–1361.

Účinky pulzního elektromagnetického pole a plaveckých cvičení na krysy s experimentálním poraněním sedacího nervu / Effects of pulsed electromagnetic field and swimming exercise on rats with experimental sciatic nerve injury

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25276015

Kontaktujte nás pomocí níže uvedeného formuláře a ověřte si sami léčebný efekt patentované 3D pulzní magnetoterapie Biomag.

Naši poradci se s Vámi spojí, jak nejdříve to bude možné, a navrhnou ideální řešení přímo pro vás.

Související diagnóza: Ischias (akutní)

Zjistěte více o magnetoterapii: Princip pulzní magnetoterapie (PEMF)

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x