Český výrobce patentované 3D magnetoterapie, více než 30 let.

Vyzkoušet zdarma

Poškozený sedací nerv a terapeutická kombinace

Poškozený sedací nerv a terapeutická kombinace plavání s pulzní magnetoterapií na zvířecím modelu. V roce 2014 tým E. Kavlaka prováděl klinickou studii právě tímto způsobem terapie a porovnával ji s kontrolní skupinou. 

Vzhledem k úporným bolestem, které ischias provází, posuzovala nedávná studie i možnost posílit terapeutický efekt nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie o další rehabilitační metodu.

Kombinovaný účinek pulzního magnetického pole o frekvenci 2 Hz a výkonu 0,3 mT (hodinu denně, 5 dní po 4 týdny) a terapeutického plavání na poškozený sedací nerv byl porovnán s kontrolní skupinou.

Na základě výsledků bylo zjištěno, že právě u skupiny, která kombinovala pulzní magnetickou terapii s plaváním po dobu čtyř týdnů, přispěl tento kombinovaný způsob léčby pozitivně k regeneraci nervu hned po prvním týdnu a zároveň po celou dobu léčby byla regenerace poškozeného sedacího nervu výrazně posilována. Pro úplnou regeneraci však čtyři týdny nebyly dostatečné, doporučuje se tedy pokračovat v léčbě.

Zdroj: Kavlak, E. et al. (2014) Effects of pulsed electromagnetic field and swimming exercise on rats with experimental sciatic nerve injury. Journal of Physical Therapy Science. [Online] 26 (9), 1355–1361.

Účinky pulzního elektromagnetického pole a plaveckých cvičení na krysy s experimentálním poraněním sedacího nervu / Effects of pulsed electromagnetic field and swimming exercise on rats with experimental sciatic nerve injury

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25276015

Kontaktujte nás pomocí níže uvedeného formuláře a ověřte si sami léčebný efekt patentované 3D pulzní magnetoterapie Biomag.

Naši poradci se s Vámi spojí, jak nejdříve to bude možné, a navrhnou ideální řešení přímo pro vás.