Účinnost 3D pulzní terapie BIOMAG při léčbě artrózy kolenního kloubu

Editor: | 5 února 2020

Na Sienské univerzitě byla účinnost 3D pulzní terapie BIOMAG při léčbě artrózy kolenního kloubu podrobena v loňském roce (Battisti et al., 2016) úplnému zkoumání. Především došlo k prověření terapeutických účinků jejího nízkofrekvenčního variabilního pole a zároveň ke srovnání jak s ELF terapií (vyznačuje se extrémně nízkou frekvencí), tak s hudebně modulovaným magnetickým polem terapie TAMMEF.

Studie se účastnilo celkem 40 pacientů ve věku od 59 do 76 let a ostře sledovanou neznámou autorů byla právě nejvhodnější kombinace frekvence, intenzity a tvaru vln pulzního magnetického pole, tedy klíčový kód představující optimální volbu pro dané zdravotní potíže.   

Výsledky, které přineslo hledání „sienského kódu“, překonaly očekávání. Potvrdily hned několik předpokladů. V první řadě lze na základě potvrzených mechanismů působení pulzních magnetických polí zaručit analgetický účinek a vyvrátit placebo efekt. Nejen že dochází k inhibici zánětlivých procesů, ale přetrvávající útlum bolesti i několik dní po posledních terapiích dostatečně dokazuje, jak již upozorňovaly dřívější in vitro studie a studie na zvířecích modelech, že pulzní magnetická terapie také chrání kloubní chrupavky zvýšením buněčné diferenciace chondrocytů a stimulací syntézy bílkovin.

Nejpodstatnějším odkazem této studie a jejího hledání vhodného kódu pulzního magnetického pole nakonec ale přeci jen zůstávají nové možnosti výzkumu. I právě díky 3D pulzní terapii Biomag, která dokázala oproti ostatním testovaným pulzním magnetickým terapiím snížit u pacientů subjektivní pocit bolesti již po prvním týdnu, nyní již víme, že klinické a terapeutické účinky nízkofrekvenčních pulzních magnetických polí s časově proměnlivými parametry frekvence, intenzity i tvaru vln mohou poskytnout mnohem rychlejší a účinnější útlum bolesti při léčbě artrózy kolenního kloubu, než se dříve předpokládalo. Takže už je jen otázkou času, kdy budoucí klinické studie odhalí úplný potenciál této terapie.

Zdroj: Battisti, E. et al. (2016) Efficacia di un campo magnetico a bassa frequenza ed alta intensità (BIOMAG) nel trattamento del dolore e nella riabilitazione della gonartrosi. Faculty of Medical Sciences, Surgical Sciences and Neurosciences, University of Siena, Siena.

Účinnost nízkofrekvenčního magnetického pole s vysokou intenzitou (BIOMAG) na tlumení bolesti a při rehabilitaci artrózy kolenního kloubu / Efficacia di un campo magnetico a bassa frequenza ed alta intensità (BIOMAG) nel trattamento del dolore e nella riabilitazione della gonartrosi

Kontaktujte nás pomocí níže uvedeného formuláře a ověřte si sami léčebný efekt patentované 3D pulzní terapie Biomag.

Naši poradci se s Vámi spojí, jak nejdříve to bude možné, a navrhnou ideální řešení přímo pro vás.

Související diagnóza: Artrózy kloubů

Zjistěte více o magnetoterapii: Princip pulzní magnetoterapie (PEMF)

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x