Český výrobce patentované 3D magnetoterapie, více než 30 let.

Vyzkoušet zdarma

Účinnost 3D pulzní terapie BIOMAG při léčbě artrózy kolenního kloubu

Na Sienské univerzitě byla účinnost 3D pulzní terapie BIOMAG při léčbě artrózy kolenního kloubu podrobena v loňském roce (Battisti et al., 2016) úplnému zkoumání. Především došlo k prověření terapeutických účinků jejího nízkofrekvenčního variabilního pole a zároveň ke srovnání jak s ELF terapií (vyznačuje se extrémně nízkou frekvencí), tak s hudebně modulovaným magnetickým polem terapie TAMMEF.

Studie se účastnilo celkem 40 pacientů ve věku od 59 do 76 let a ostře sledovanou neznámou autorů byla právě nejvhodnější kombinace frekvence, intenzity a tvaru vln pulzního magnetického pole, tedy klíčový kód představující optimální volbu pro dané zdravotní potíže.   

Výsledky, které přineslo hledání „sienského kódu“, překonaly očekávání. Potvrdily hned několik předpokladů. V první řadě lze na základě potvrzených mechanismů působení pulzních magnetických polí zaručit analgetický účinek a vyvrátit placebo efekt. Nejen že dochází k inhibici zánětlivých procesů, ale přetrvávající útlum bolesti i několik dní po posledních terapiích dostatečně dokazuje, jak již upozorňovaly dřívější in vitro studie a studie na zvířecích modelech, že pulzní magnetická terapie také chrání kloubní chrupavky zvýšením buněčné diferenciace chondrocytů a stimulací syntézy bílkovin.

Nejpodstatnějším odkazem této studie a jejího hledání vhodného kódu pulzního magnetického pole nakonec ale přeci jen zůstávají nové možnosti výzkumu. I právě díky 3D pulzní terapii Biomag, která dokázala oproti ostatním testovaným pulzním magnetickým terapiím snížit u pacientů subjektivní pocit bolesti již po prvním týdnu, nyní již víme, že klinické a terapeutické účinky nízkofrekvenčních pulzních magnetických polí s časově proměnlivými parametry frekvence, intenzity i tvaru vln mohou poskytnout mnohem rychlejší a účinnější útlum bolesti při léčbě artrózy kolenního kloubu, než se dříve předpokládalo. Takže už je jen otázkou času, kdy budoucí klinické studie odhalí úplný potenciál této terapie.

Zdroj: Battisti, E. et al. (2016) Efficacia di un campo magnetico a bassa frequenza ed alta intensità (BIOMAG) nel trattamento del dolore e nella riabilitazione della gonartrosi. Faculty of Medical Sciences, Surgical Sciences and Neurosciences, University of Siena, Siena.

Účinnost nízkofrekvenčního magnetického pole s vysokou intenzitou (BIOMAG) na tlumení bolesti a při rehabilitaci artrózy kolenního kloubu / Efficacia di un campo magnetico a bassa frequenza ed alta intensità (BIOMAG) nel trattamento del dolore e nella riabilitazione della gonartrosi

Kontaktujte nás pomocí níže uvedeného formuláře a ověřte si sami léčebný efekt patentované 3D pulzní terapie Biomag.

Naši poradci se s Vámi spojí, jak nejdříve to bude možné, a navrhnou ideální řešení přímo pro vás.