Vyhodnocení účinku léčby neustávající neuropatické bolesti

Editor: | 5 února 2020

Vyhodnocení účinku léčby neustávající neuropatické bolesti pomocí devíti hodinových aplikací pulzního magnetického pole o frekvenci 30 Hz a intenzitě 2 mT připravila studie (Weintraub et al., 2004), které se účastnilo 24 pacientů .

Efektivitu pulzní magnetoterapie určovala v tomto případě bilance zaznamenaných bolestí u každého pacienta před začátkem a po skončení celkové terapii a také po 30 dnech od jejího absolvování.

Přes 67% pacientů zaznamenalo po absolvování všech devíti aplikací výrazné zlepšení. Výsledky potvrdili u více jak 50% pacientů utlumení bolesti, a to minimálně o 20% po skončení terapie a o 39% po 30 dnech od skončení terapie.

Studie zároveň zaznamenala, že nejlepší analgetický účinek pulzní magnetické terapie na neuropatickou bolest, vykazovali ti pacienti, kteří měli rozsáhlejší symptomy neuropatické bolesti. 

Pokud mají pacienti příliš mírné symptomy, účinek pulzního magnetického pole o frekvenci 30 Hz a intenzitě 2 mT se nemusí projevit.

Pulzní magnetoterapie je tedy velice účinná při léčbě rozsáhlejší neustávající neuropatické bolesti.

Zdroj: Weintraub, M. & Cole, S. (2004) Pulsed magnetic field therapy in refractory neuropathic pain secondary to peripheral neuropathy: Electrodiagnostic parameters – Pilot study. Neurorehabilitation And Neural Repair, 18(1), 42-46.

Pulzní magnetická terapie při neustávající neuropatické bolesti související s periferní neuropatií – pilotní studie / Pulsed magnetic field therapy in refractory neuropathic pain secondary to peripheral neuropathy: Electrodiagnostic parametrs – pilot study
 
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15035963

Kontaktujte nás pomocí níže uvedeného formuláře a ověřte si sami léčebný efekt patentované 3D pulzní magnetoterapie Biomag.

Naši poradci se s Vámi spojí, jak nejdříve to bude možné, a navrhnou ideální řešení přímo pro vás.

Související diagnóza: Polyneuropatie

Zjistěte více o magnetoterapii: Princip pulzní magnetoterapie (PEMF)

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tento web je určen primárně pro odborníky ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů.

Čtením tohoto webu, tedy kliknutím na tlačítko "Ano", potvrzujete, že:
1) jste seznámen/a s definicí odborník dle zákona č. 40/1995 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
2) jste seznámen/a s riziky, jímž se jiná osoba, než odborník vystavuje, vstoupí-li na stránky určené převážně pro odborníky ve zdravotnictví.

x