Při artritidě páteře jde zejména u ankylosující spondylitidy (Bechtěrevova choroba) jde o chronické zánětlivé onemocnění, postihující převážně SI a intervertebrální klouby, s postupným tuhnutím až ankylosou páteře.

Při revmatoidní artritidě páteře postihující krční páteř, vzniká synovitida meziobratlových kloubů s následným poškozením struktur chrupavky, kosti, ligament až dislokace atlanto-axiálního kloubu.

Terapeuticky je při artritidě páteře důležitá úprava životního prostředí a životosprávy, rehabilitace, lázeňská léčba a léky s účinky protizánětlivými a analgetickými.

Pro využití nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie Biomag je artritida páteře jedna ze základních indikací. Přínosem je její analgetický, protiotokový, protizánětlivý a hojivý efekt.

Magnetoterapie pomáhá u chronických postižení zlepšovat hybnost a zpomalovat další poškozování kloubů a přináší celkovou úlevu od bolesti.

Přečtěte si níže výsledky klinických studií prokazujících míru úspěšnosti nízkofrekvenční pulzní magnetoterapie při léčbě této diagnózy.

Klinické studie dle diagnoz:

Související diagnóza: Artritidy páteře